Aktif filtreler

Stok Durumu: 7 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 19 - Zaman Çok ve Zaman Yok

Günışığı Kitaplığın'dan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 19 - Zaman Çok ve Zaman Yok Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Her şeyi kontrol eden zaman mı, yoksa biz miyiz? Acele etmemek, hayallere dalmak, zaman yitirmek midir? İnsanların büyük şefi saattir; yani zaman. Okulun kaçta açılacağına, öğlen arasının kaçta başlayıp kaçta biteceğine, o karar verir. Anne babamızın kaçta işte olmaları gerektiğine, otobüsün kaçta kalkacağına, televizyonda çizgi filmlerin kaçta başlayacağına, zaman karar verir.

Stok Durumu: 7 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 14 - Başarı ve Başarısızlık

Günışığı Kitaplığın'dan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 14 - Başarı ve Başarısızlık Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Başarının herkes için tek bir tanımı olabilir mi? Çevrildiği tüm ülkelerde, her yaştan okuru felsefeyle buluşturan “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin on dördüncü kitabı başarı kavramını tartışıyor. Brigitte Labbé’nin Paris Sorbone Üniversitesi felsefe profesörlerinden Michel Puech danışmanlığında kaleme aldığı dizi, yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara yardımcı olacak temel sorularla kurgulanıyor.

Stok Durumu: 5 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 20 - Söz ve Sessizlik

Günışığı Kitaplığın'dan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 20 - Söz ve Sessizlik Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Sessizlik de sözlerden mi oluşur? Açlığı, soğuğu, neşeyi hissetmek için sözcüklere gereksinim duymayız. Düşünmek içinse, sözcüklere ve dile ihtiyacımız vardır. Düşünürken kendi kendimize konuşur, kendimizle sohbet ederiz. Kimi zaman yalnızca içimizi kirleten şeyleri dışarı atmak için konuşuruz. Söz rahatlatsın, iyileştirsin diye. Ama bazen de, kafamızı boşaltmaya, içimizde sessizlik yaratmaya gereksinim duyarız.

Stok Durumu: 5 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 11 - Cesaret ve Korku

Günışığı Kitaplığın'dan çıkan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 11 - Cesaret ve Korku Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Korku gereklidir, ama cesaret olduğu sürece! Korku olmasaydı, atalarımız tehlikelerden korunamaz, hayatta kalamazlardı. Arabalardan korkmak, sağa sola bakmadan karşıya geçmemizi ya da yolun ortasından yürümemizi engeller. Böylece, korku bizi korur. Ama bazen de, bizi ezmeye, elimizi kolumuzu bağlamaya çalışan bir güce dönüşür. 

Stok Durumu: 4 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 17 - Yaşam ve Ölüm

Günışığı Kitaplığın'dan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 17 - Yaşam ve Ölüm Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Hayatımız biriciktir, başka hiçbir yaşama benzemez. Peki, insan yaşamını farklı kılan nedir? Doğduğumuzda, hiçbir giysimiz ya da rolümüz yoktur. Rollerimizi kendimiz uydurur, hayatımızı kendimiz biçimleriz. En sonunda da perde kapanınca, bizimle ilgili birçok şey hatırlanır; çünkü daha önce hiç kimse bizim gibi oynamamıştır.

Stok Durumu: 3 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 12 - Mutluluk ve Mutsuzluk

Günışığı Kitaplığın'dan çıkan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 12 - Mutluluk ve Mutsuzluk Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Mutsuz olmak kolaydır. Ya mutlu olmak? Mutsuz olmak kolaydır. Sahip olamadığımız, yapamadığımız şeyleri; geçmişte olmuş, hatta gelecekte olabilecek üzücü şeyleri düşünmek yeter. Üstelik mutsuzluk, mutluluktan daha ilginçtir ve kendimizi acındırıp dikkatleri üstümüze çekmeye yarar. Öyleyse ömrümüzü, sızlanmakla, yeri göğü suçlamakla mı geçirmeli? Mutluluğu nasıl bulmalı? Peki, herkes için tek bir mutluluk mu vardır?..

Stok Durumu: 3 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 13 - Liderler ve Diğerleri

Günışığı Kitaplığın'dan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 13 - Liderler ve Diğerleri Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Lider olmak ne demektir? Kimi, neyi, nasıl yönetmektir? Herkesin onu selamlamasına, şoförlü koca bir arabayla dolaşmaya ya da her zaman en iyi yere oturmaya bayıldığıiçin başkan olmak isteyenler vardır. Böyle insanlar yalnız gücü severler. Ama, yeni fikirler, yeni projeler geliştirmek, yolunda gitmeyen şeyleri düzeltmek gibi nedenlerle lider olmak isteyenler de var. Ancak, bunları yaparken, eleştirilmek, hatta haksızlıkların kurbanı olmak da kaçınılmaz! Öyleyse, lider olmak risklidir de!..

Stok Durumu: 3 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 15 - Haklar ve Ödevler

Günışığı Kitaplığın'dan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 15 - Haklar ve Ödevler Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Ödevler neden var? Haklarımızın sınırı nedir? Çevrildiği tüm ülkelerde, her yaştan okuru felsefeyle buluşturan “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin on beşinci kitabı haklar ve zorunluluk kavramlarını tartışıyor. Felsefe öğretmeni P.-F. Dupont – Beurier danışmanlığında kaleme aldığı dizi, yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara yardımcı olacak temel sorularla kurgulanıyor. 

Stok Durumu: 2 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 16 - Ben ve Başkaları

Günışığı Kitaplığın'dan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 16 - Ben ve Başkaları Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Ödevler neden var? Haklarımızın sınırı nedir? Çevrildiği tüm ülkelerde, her yaştan okuru felsefeyle buluşturan “Çıtır Çıtır Felsefe” dizisinin on beşinci kitabı haklar ve zorunluluk kavramlarını tartışıyor. Felsefe öğretmeni P.-F. Dupont – Beurier danışmanlığında kaleme aldığı dizi, yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara yardımcı olacak temel sorularla kurgulanıyor. Her birinde

Stok Durumu: 2 Adet Var

Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 18 - Beden ve Akıl

Günışığı Kitaplığın'dan Çıtır Çıtır Felsefe Serisi 18 - Beden ve Akıl Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Kim düşünüyor, kim karar alıyor? Akıl mı, beden mi? Akıl büyülüdür, ona dünyanın kapılarını açmamızdan hoşlanır. Öykülere, şiirlere, müziklere, sohbetlere açtır; iyi beslenmek ister. Ancak, aklın çalışabilmesi için de, bedenin iyi işlemesi gerekir. İnsan bedeni, her zaman aklından izler taşır. Bir parça akılla, bir beden güzelleşebilir. Ama, bedenimize bakmayı bildiğimiz kadar, aklımıza bakmanın yollarını da biliyor muyuz?..

Ürün karşılaştırmak için eklendi