Bilgi Yayınevi markalı ürünlerin listesi

Aganta Burina Burinata

Normal fiyat ₺29,00 Fiyat ₺23,20 -20%
Stok Durumu: 24 Adet Var


Balıkçılar, sünger avcıları, dalgıçlar, gemiciler... Halikarnas Balıkçısı hikâye ve romanlarında deniz insanlarını bize tanıtırken, "denize bağlı olarak güzelliği, özgürlüğü, başkaldırıyı, insanoğlunun geçmişteki ve gelecekteki arayışlarını, kayıplarını, bunalımlarını, korkularını; ışığı kırar gibi kendiliğinden, alabildiğine etkin bir anlatımla ortaya koyarak, çağdaş insancıl bakışla eski uygarlıklar arasındaki bağları da göstermiştir."

Ayaşlı ile Kiracıları

Normal fiyat ₺30,00 Fiyat ₺24,00 -20%
Stok Durumu: 9 Adet Var

Ayaşlı ile Kiracıları

Bilgi Yayınevin' den Ayaşlı ile Kiracıları Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. "Memduh Şevket Esendal Bütün Eserleri" dizisinin ilk kitabı olan Ayaşlı ile Kiracıları, yazarın en önemli yapıtlarından biridir. 1946 CHP Roman Ödülü'nü de alan yapıtta Memduh Şevket Esendal, cumhuriyetin ilk yıllarındaki Ankara'dan bir kesit sunar. Eğitimleri, uğraşları, dünya görüşleri farklı insanların ilişkilerini büyük bir ustalıkla sergiler; onların kişiliklerinde, dönemin bütün özelliklerini yansıtır.

Bir Kucak Çiçek

Normal fiyat ₺30,00 Fiyat ₺24,00 -20%
Stok Durumu: 3 Adet Var

Bir Kucak Çiçek

Bilgi Yayınevin'den Bir Kucak Çiçek Okuyanların çok hoşuna gitmişe benziyor. Bir Kucak Çiçek'te insan ilişkilerini, koskoca romanların anlatamadığı kadar yoğun ve anlamlı yaşam olaylarını, insan hallerini köylüsü kentlisiyle sade ve açık, aynı zamanda akıcı dili ve Türkçesiyle verir bize Memduh Şevket Esendal. Toplumsal eleştiriyi her zaman öykülerinin temeline oturtan Esendal, "Şu Soyadı Konusu", "Doktor Savdur", "Nazırın Odacısı" ve "Santa Kastello" gibi öykülerinde, sorunları alaysı ve eleştirel bir dille ele almaktadır.

20. Yüzyıl Türk Şiiri Antolojisi

Normal fiyat ₺54,00 Fiyat ₺43,20 -20%
Stok Durumu: 3 Adet Var

... Bu antolojiyi derlerken, bine yakın şiir kitabı, otuz kadar da antolojiyi elden geçirdik. Edebiyat tarihleri, batıp çıkmış ve çıkmakta olan dergiler de taramalarımıza konu oldu. Yüze yakın insan üstünde ufak çaplı bir araştırma ve soruşturma yaptık. Bunlardan, hiç değilse bir dizesini anımsadığı, herhangi bir şiirinin adını bildiği şairlerin adlarını alt alta yazmasını istedik.

Adayımızsın Hayrettin

Normal fiyat ₺24,00 Fiyat ₺19,20 -20%
Stok Durumu: 2 Adet Var

“Gülmece” malzemesi bol bir ülkede yaşıyoruz. Muzaffer İzgü, bu malzemeyi, bize rağmen bizim için kullanmayı başaran yazarlarımızdan biri. On milyonu bulan okuru için tükenmek bilmeyen enerjisiyle yüzlerce kitap üreten İzgü adına, Bilgi Yayınevi’nin düzenlediği gülmece öykü yarışmasının ikinci ödülünü Afşar Çelik kazandı. Edebiyatımız da bir “sivri uçlu kalem” daha kazanmış oldu.

Ürün karşılaştırmak için eklendi